Zmiana nut i symboli
Help → | Polish → | Zmiana nut i symboli |
Można zmieniać parametry wprowadzonych nut i symboli. Nutę lub symbol można zaznaczyć korzystając z lasso albo też przy wciśniętym klawiszu Alt kliknąć nutę lub symbol.
Wszystkie nuty i symbole można przesuwać w górę lub w dół, w lewo lub w prawo, w granicach taktu. Można także regulować długość niektórych znaków, takich jak «Crescendo», korzystając z panelu lub skrótów klawiszowych. (Patrz: «Skróty klawiszowe»). Można korzystać z Drag&Drop do przenoszenia nut i symboli. Można także wskazać wiele elementów trzymając wciśnięty klawisz Ctrl, a potem przenieść jednocześnie całą zaznaczoną grupę.
Jeżeli przy wciśniętym klawiszuAlt zostanie kliknięty jakiś symbol utworu, to program zaznaczy wszystkie takie same symbole, które należą do jednej linii utworu (np.: do linii akordów lub jednego wiersza słów).
Jeżeli przy wciśniętym klawiszu Ctrl zostanie kliknięty jakiś symbol utworu, to program doda ten symbol do listy już wybranych elementów albo też usunie z takiej listy, jeżeli element był wcześniej zaznaczony.
Wybrane symbole można wyrównywać w poziomie wydając polecenie: «Wyrównanie w poziomie» lub w pionie wydając polecenie «Wyrównanie w pionie» na panelu «Zmiany».
Podwójne kliknięcie myszką pozwoli zmieniać tekst albo słowa. (Takie kliknięcie uaktywnia odpowiedni edytor).
Dla wielu elementów utworu jest dostępne menu kontekstowe (tekst, obrazek, przednutki, itp.)
Nuty i symbole można kopiować do schowka systemowego.
Wszystkie zmiany można anulować poleceniem: «Krok do tyłu» . Jeśli takie działanie da niepożądane rezultaty, to wydanie polecenia: «Krok do przodu» pomoże przywrócić poprzedni stan utworu.